SINAV KILAVUZLARI
BESYO KONTENJANLAR
SINAV PARKURLARI

 Sınav Parkurları

 

 Spor Branşları 

Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret52327
ANADOLUBEYİ SPOR KULÜBÜ

MKE ANKARAGÜCÜ
KOORDİNASYON VİDEOLARI
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ NEDİR? 

              Spor Akademilerinin (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu - BESYO) alt branşlarından biri olan Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü Türkiye’deki ilk ve orta düzeyli okullarına nitelikli öğretmenler yetiştiren, ülkemizin spor alanındaki ihtiyaçlarına cevap veren bir bölümdür.

Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünün bir diğer amacı da üniversitelerimizde sayısı gittikçe artan Spor Bilimleri bölümlerine, gerekli lisans eğitiminden sonra yüksek lisans eğitimi vererek gerekli donanıma ve araştırma yeteneğine sahip akademik personel (öğretim elemanı) yetiştirmektir.


      Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümlerinde temel olarak genel kültür, beden eğitimi öğretmenliği meslek bilgisi ve spor alan bilgisi kapsamındaki ders ve uygulamalar yer alır.

İŞ İSTİHDAMLARI

Mezunlar;

- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ile dengi okullarda öğretmenlik

 -Gençlik ve Spor Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında, engellilere yönelik sportif aktivitelerin eğitimi ve uygulamalarında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında görev alabileceklerdir.

Uzmanlık dalına göre kulüplerde antrenörlük, koordinatörlük yapabilirler. Bölüm programında Genel Kültür, Spor Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi kapsamındaki ders ve uygulamalara yer verilir.


Üyelik Girişi
KOŞU ANTRENMANLARI
SALON ANTRENMANLARI
SOSYAL AĞLARANTRENMANLARIMIZ

ATATÜRK VE SPOR

Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki,çevik aynı zamanda ahlâklısını severim.

PERFORMANS SPOR AKADEMİSİ

AHMET YİĞİT

BRANŞ VİDEOLARI